Francuscy uczniowie w LO30

W dniach 21-27 maja mieliśmy przyjemność gościć w naszym liceum grupę dwudziestu uczniów wraz z nauczycielami z francuskiego miasta Ingré położonego nieopodal Orleanu. Francuscy licealiści zostali przyjęci w domach naszych uczniów i realizowali u nas projekt  Erasmus + zatytułowany „Colors under the microscope! Chemistry, Art, Culture”. To z tego względu większość zaplanowanych aktywności skupiona była wokół wspólnego tematu związanego z kolorami, naturalnymi barwnikami, badaniem właściwości fizykochemicznych substancji barwiących. A tych aktywności było nie mało: warsztaty na Uniwersytecie Przyrodniczym, wspólne malowanie koszulek, tworzenie murali ściennych, zwiedzanie kaplicy Trójcy Świętej na lubelskim zamku, gra miejska na Starym Mieście, warsztaty w Galerii Labirynt, wycieczka krajoznawcza do Kazimierza Dolnego a na zakończenie wspólny wieczór pożegnalny, który uświetnił nasz zespół i przygotowane przez uczestników pyszne przekąski. Nie zabrakło wspólnej zabawy, belgijki i obietnic, że na pewno jeszcze się zobaczymy. Jedno jest pewne –  wspomnienia z minionego tygodnia pozostaną w pamięci uczestników na zawsze.

Dziękujemy nauczycielom oraz uczniom, którzy przyczynili się do realizacji projektu za zaangażowanie, kreatywność i poświęcony czas.

Agnieszka Drzewiecka