Międzynarodowy Dzień Frankofonii

W miesiącu marcu tradycyjnie w naszej szkole obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Frankofonii. Z tej okazji uczniowie klas 1f, 2f,  3f – realizujący rozszerzony program nauczania języka francuskiego – udali się w podróż dookoła świata odkrywając miejsca i kraje na kuli ziemskiej, w których francuski jest najbardziej rozpowszechniony.

W czasie ciekawej prezentacji, popartej barwnymi zdjęciami, uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się, że język Molière’a jest językiem urzędowym w 32 krajach świata, a francuski przyda się nie tylko w czasie podróży po Europie, ale również w tak odległych zakątkach jak m. in. : Tahiti, Martynika, Gwadelupa, rajskie wyspy Bora Bora czy Nowa Kaledonia. Zdobytą wiedzę uczniowie mogli natychmiast wykorzystać w trakcie quizu Kahoot, zaś na zakończenie zaśpiewali wspólnie piosenkę niosącą przesłanie pokoju „ On écrit sur les murs”.

Dziękujemy za wspólną zabawę.

Nauczyciele języka francuskiego