Opatrunek na ratunek

„Opatrunek na ratunek” to już 10 edycja tej akcji w naszej szkole, którą organizuje wolontariat szkolny. Zbieramy opatrunki dla szpitali misyjnych w Afryce, gdzie nie trudno o rany, urazy i oparzenia w gorącym klimacie. Na liczne urazy narażone są zwłaszcza pracujące już od najmłodszych lat dzieci. Skaleczenia, otarcia, czy oparzenia to pamiątki po każdym dniu ciężkiej pracy. W tropikach plagą są także ugryzienia i ukłucia owadów. Najbiedniejsi z pacjentów trafiają do przychodni i szpitali misyjnych. Niestety, tam często brakuje nawet podstawowych środków higienicznych i opatrunków. Akcja będzie trwać od 7 do25 listopada. Dary można przynieść do Pani Profesor Beaty Miskur oraz do nauczycieli w-f do ich pokoju nauczycielskiego.
Co jest potrzebne?
• gazy jałowe i niejałowe o rozmiarach 0,5 m2 i 1 m2
• kompresy jałowe (wszystkie rozmiary)
• kompresy niejałowe