Współpraca z Wydziałem Filologicznym UMCS

Dnia 12 stycznia 2023 r. zostało zawarte Porozumienie o współpracy naukowo-dydaktycznej w zakresie romanistyki pomiędzy Wydziałem Filologicznym UMCS  a XXX Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Jana Twardowskiego w Lublinie. Ze strony liceum w spotkaniu uczestniczyli Dyrektor Pan Tomasz Szabłowski oraz Pani Agnieszka Drzewiecka, zaś Wydział Filologiczny reprezentowała Dziekan prof. dr hab. Barbara Hlibowicka-Węglarz, dr hab. Anna Maziarczyk, prof. UMCS (kierownik Katedry Romanistyki) oraz mgr Barbara Bednarz.

W ramach współpracy uczniowie i nauczyciele XXX LO będą mogli uczestniczyć w wybranych zajęciach, imprezach, konferencjach naukowych, dniach otwartych, spotkaniach (np. z przedstawicielami świata nauki) oraz innych wydarzeniach mających miejsce na Wydziale Filologicznym. Pracownicy Wydziału, w tym Katedry Romanistyki, zobowiązują się natomiast do przeprowadzeniach wykładów na terenie szkoły.

Bardzo liczymy na owocną współpracę.

A.Drzewiecka