Wyniki 8. Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego w Języku Francuskim

To już po raz ósmy nauczycielki języka francuskiego z naszego liceum zorganizowały Konkurs Recytatorski w języku Moliera. Tegoroczna edycja odbyła się po raz drugi z rzędu w formule zdalnej. Recytacje uczestników ocenili pracownicy UMCS: dr Maria Cichoń,  Profesor UMCS oraz lektor języka francuskiego, mgr Vincent Padjasek (Katedra Romanistyki, Instytut Neofilologii UMCS). Oto ich werdykt:

KATEGORIA: SZKOŁY PODSTAWOWE

I miejsce: Dorota Dębska (SP nr 6 w Lublinie)

II miejsce: Maja Małaj (SP nr 47 w Lublinie)

III miejsce: Maja Rubaj (SP nr 47 w Lublinie)

KATEGORIA: SZKOŁY PONADPODSTAWOWE

I miejsce: Paulina Czernaś (II LO w Lublinie)

II miejsce: Aleksandra Tomasik (II LO w Chełmie)

III miejsce: Julia Gawron (XXX LO w Lublinie)

WYRÓŻNIENIA :

Antonina Dachnowska (II LO w Chełmie)

Weronika Ostroga (Zespół Szkół Ekonomicznych im. A. i J. Vetterów w Lublinie)

Hanna Szmajda (XXI LO w Lublinie)

Nagrody w konkursie ufundowało Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Francuskiego Prof-Europe oraz Wydawnictwo Szkolne PWN. Naszą szkołę w konkursie reprezentowało pięć uczennic, z których najlepiej wypadła Julia Gawron, uczennica klasy 3F, zajmując 3. miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych. Gratulacje!

Gratulujemy laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursu recytatorskiego. Dziękujemy nauczycielom-opiekunom za przygotowanie uczniów do konkursu. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku – z okazji kolejnej edycji konkursu – spotkamy się stacjonarnie w murach naszego liceum. Serdecznie zapraszamy!

Organizatorki konkursu
Agnieszka Drzewiecka i Magdalena Supryn-Klepcarz