XV edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie

Miło nam poinformować, że w roku szkolnym 2022/2023 XXX Liceum Ogólnokształcące im. księdza Jana Twardowskiego w Lublinie po raz drugi jest współorganizatorem Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie, organizowanej przez II Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Toniego Halika w Ostrołęce. Nasza szkoła jest siedzibą Komitetu Okręgowego dla województwa lubelskiego, odpowiedzialnego za przeprowadzenie etapu okręgowego konkursu. Olimpiada w okręgu lubelskim jest objęta patronatem organizacyjnym oraz opieką merytoryczną przez Wydział Prawa i Administracji UMCS.

Głównymi celami Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie są działania na rzecz podnoszenia wśród młodzieży świadomości prawnej, kształtowanie postaw szacunku dla prawa, propagowanie kultury prawnej oraz rozwijanie kompetencji obywatelskich poprzez poznawanie mechanizmów działania demokratycznego państwa.

Serdecznie zapraszamy młodzież do udziału w konkursie. Szczegółowy regulamin bieżącej edycji będzie dostępny na stronie www.olimpiadaprawa.pl.