Ruszyła akcja charytatywna – „Czary mary okulary

Dnia 18 stycznia ruszyła w naszym liceum Akcja charytatywna – „Czary mary okulary”organizowana przez Fundację

Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”. Akcja jest zbiórką okularów, które trafią do placówek misyjnych w Afryce. Okulary mogą być zarówno używaqne jak i nowe, najlepiej do czytania.

Z wiekiem starsi ludzie widzą coraz słabiej, ale uczą się z tym żyć, nie wiedząc nawet, że kiedyś mogą zobaczyć przedmioty , którymi się posługują. Nie widzieć i nagle zobaczyć to dla miejscowych Afrykańczyków jak czary – stąd nazwa Akcji

Okulary zostaną zbadane (ustalenie mocy), opisane zabezpieczone, spakowane do paczek i posłane na placówki misyjne do Afryki. Tam również będzie zorganizowana wyprawa lekarzy okulistów, którzy przeprowadzą badania wzroku.

Akcja potrwa do 7 lutego. Okulary przyniesione przez Was pomogą wielu ludziom i dzieciom afrykańskim.

Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w tej Akcji