Samorząd uczniowski w działaniu

Wczoraj odbyło się pierwsze szkolenie przedstawicieli klas w ramach projektu „Samorząd uczniowski w działaniu”.
Projekt „Samorząd uczniowski w działaniu” realizowany jest w okresie 01.09 – 30.11.2023 r. przez Stowarzyszenie Rozwoju Międzykulturowego Vade Mecum, przy współpracy z XXX Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Jana Twardowskiego w Lublinie i wsparciu Miasta Lublin. Celem projektu jest wsparcie samorządu uczniowskiego XXX LO w Lublinie w procesie partycypacji młodych osób w życie szkoły i miasta Lublin oraz umiejętności współdecydowania młodych osób o szkole i przestrzeni szkolnej.
Projekt ma za zadanie kompleksowo wesprzeć samorząd szkolny XXX LO w Lublinie od jego wyborów we wrześniu br., przez analizę dotychczasowej współpracy realizowanych zadań i kompetencji, współpracy ze szkołą po określenie nowych obszarów i możliwości dla uczniów działających w samorządzie w kontekście Lublina jako Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. Zajęcia wspierające zaplanowano w formie spotkań, szkoleń i warsztatów.
Interesariuszami projektu są bezpośrednio członkowie Samorządu Uczniowskiego XXX Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie, jego uczniowie oraz opiekunowie samorządu i nauczyciele i dyrekcja szkoły. Działania planowane są na terenie szkoły oraz na terenie miasta Lublin – przestrzenie aktywizujące dla młodzieży.
Projekt ten dofinansowano w ramach projektu „Wsparcie tworzenia i aktywizacji rad młodzieżowych oraz samorządów uczniowskich i studenckich” ze środków Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033.
Projekt też został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka.