Wyniki  KONKURSU RECYTATORSKIEGO W JĘZYKU FRANCUSKIM

W dniu 22 marca odbyła się w naszej szkole już X edycja Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego w Języku Francuskim, który został objęty honorowym patronatem Prezydenta Lublina, dr Krzysztofa Żuka.

Jury w składzie: dr Jolanta Sikorska- Golianek z Katedry Romanistyki UMCS; dr Maria Cichoń, profesor UMCS z Katedry Romanistyki Instytutu Neofilologii UMCS oraz Kazimierz Deryło reprezentujący Alliance Française przyznało następujące nagrody:

KATEGORIA: SZKOŁA PODSTAWOWA

Miejsce Imię i nazwisko Szkoła
I Zofia Słomińska MDK w Aleksandrowie Łódzkim
II Martyna Kamela  SP im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej

KATEGORIA: SZKOŁA PONADPODSTAWOWA

Miejsce Imię i nazwisko Szkoła
I Krystian Papuga MDK w Aleksandrowie Łódzkim

ex aequo

Nicolas Kosior

Tatiana Perrament

Zespół Szkół nr 2 w Tarnobrzegu

XXX LO im. księdza Jana Twardowskiego w Lublinie

III Emilie Thebline  MDK w Aleksandrowie Łódzkim

Oliwia Petkowicz

Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie
Wyróżnienie Igor Cikota MDK w Aleksandrowie Łódzkim

Fundatorzy nagród:

– Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Francuskiego w Polsce PROF- EUROPE/ o. Lublin

– Uniwersytet Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie

– XXX LO im księdza Jana Twardowskiego w Lublinie.

Oprócz wyróżnionej w konkursie Tatiany Perrament z klasy 1 f interpretującej utwór Frédéric’a Caumont “L’homme n’est jamais content” (Człowiek nigdy nie jest zadowolony) nasze liceum reprezentowały:

–  uczennice tej samej klasy: Matylda Bzicka interpretująca utwór „Chanson de la Seine” Jacques’a Prévert, Julia Warsz z wierszem „Déjeuner du matin” również Jacques Prévert  oraz Natalia Kosior z kl. 3 f z interpretacją utworu „Que crains – tu?” Anny de Noailles.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym uczniom oraz dziękujemy za liczny udział w konkursie, w którym partycypowało 22 uczniów z całego województwa.
W imieniu członków jury składamy wyrazy uznania uczestnikom za poziom opanowania języka francuskiego i wyskoki poziom merytoryczny konkursu.

Dziękujemy i zapraszamy za rok!

Organizatorzy konkursu – nauczyciele j. francuskiego w XXX LO
Magdalena Supryn-Klepcarz