Spotkanie z Everlyn Wairimu Kahingą z Kenii

XXX LO w Lublinie bierze udział w realizowanym przez Fundację PAN projekcie „Szkoła dla wszystkich – od tolerancji do integracji”. W ramach projektu, w naszym liceum odbyło się pierwsze z cyklu spotkań w lubelskich szkołach, w czasie których uczniowie poznają osoby pochodzących z kultur innych niż polska. W wydarzeniu brali udział uczniowie klasy Ig i IIg. W jego trakcie mieli możliwość poznania Everlyn Wairimu Kahinga z Kenii, która opowiadała o życiu w swoim kraju. Po krótkiej prezentacji pokazującej różne oblicza życia w Kenii, odbyła się sesja pytań, a następnie Everlyn nauczyła uczniów kilku słów w języku suahili. Spotkanie było okazją do uwrażliwienia uczniów na problemy nietolerancji i dyskryminacji, które dotykają osób pochodzących z innych państw. Zachęcamy do zapoznania się z reportażem filmowym ze tego spotkania.