Nasze 30 LO przystąpiło do 3-letniego projektu badawczego we współpracy z Państwowym Muzeum na Majdanku.

Miło jest nam poinformować, że jedenaścioro uczniów z naszego liceum z: klasy 3 E – Oliwia Drobek, Karolina Kosińska, Maria Stachowiak; z klasy 2 G – Alicja Czyżo, Gabriela Falińska, Aleksandra Styk i z klasy 1 E – Krzysztof Charko, Julia Kuternowska, Szymon Mróz, Katarzyna Perzyńska i Natalia Sagan, rozpoczęło współpracę w projekcie badawczym z Działem Edukacji Państwowego Muzeum na Majdanku dotyczącym historii lubelskich Żydów, pt. „Bio(topo)grafie. Odkrywanie utraconego”.

Uczniowie będą wspólnie odkrywać losy lubelskich Żydów, przestrzeni związanych z ich tradycją, religią, życiem codziennym i kulturą oraz miejsc naznaczonych wydarzeniami II wojny światowej. Zgromadzone informacje przedstawią dzieje ludności Żydowskiej w Lublinie od XIV wieku do współczesności i będą podstawą do wspólnej refleksji nad pamięcią zbiorową a „niepamiętaniem”.

Efektami wspólnej pracy nasi młodzi badacze podzielą się ze społecznością szkolną.

O czym informują nauczyciele: poloniści i historycy.