Uczniowie „30” we Francji w ramach programu Erasmus+

W dniach 14 -20 marca grupa dwudziestu naszych licealistów przebywała we Francji, w mieście Ingré/Orlean, gdzie byli goszczeni przez francuskich rówieśników. Podróż ta, w całości finansowana ze środków unijnych w ramach programu FERSE, była kontynuacją projektu „Colors under the microscope ! Chemistry, Art, Culture”. Przypomnijmy, iż w maju ubiegłego roku nasi licealiści przejęli w swoich domach dwudziestu rówieśników z liceum Maurice Genevoix, a teraz nadszedł czas na rewizytę.

W czasie tygodniowego pobytu uczniowie „30” mogli poznać nie tylko Paryż wraz z jego bogactwem zabytków, ale również Orlean nierozerwalnie związany z Joanną d’Arc, Tours, Blois, Chambord, które słyną z przepięknych zamków. Wycieczkom towarzyszyły warsztaty oraz wspólne prace projektowe, a nade wszystko w pamięci pozostaną chwile spędzone z francuskimi przyjaciółmi.

Agnieszka Drzewiecka