1c w Uniwersyteckim Centrum Stomatologii

W środę (31.05.2023) klasa 1c biol-chem wyszła razem z Panią Edytą Cywińską i Panią Joanną Stadnicką do Uniwersyteckiego Centrum Stomatologii w Lublinie. Mieliśmy okazję posłuchać wykładu przeprowadzonego przez studenta stomatologii Oskara Tokarczuka o m.in. higienie jamy ustnej, rozwoju próchnicy i jej zapobieganiu czy różnych specjalizacjach stomatologicznych. Pod okiem doświadczonych lekarzy mogliśmy spróbować sami przeprowadzić proste zabiegi stomatologiczne, np. usuwaliśmy próchnicę i plombowaliśmy zęby fantomów. Poznaliśmy etapy takich zabiegów oraz dowiedzieliśmy się o narzędziach, które są potrzebne do ich przeprowadzenia. Omówiliśmy również nazwy i zasady użycia najważniejszych przyrządów stomatologicznych.

Nasze wyjście nie odbyłoby się bez uprzejmości pani dr hab. n. med. Barbary Tymczyny-Borowicz prof. uczelni oraz pani dr n. med. Agnieszki Sochaczewskiej-Doleckiej, dzięki którym nasza szkoła nawiązała współpracę z Uniwersytetem Medycznym.