Nazwa projektu: Erasmus +, Edukacja Szkolna/ Akcja 1 realizowany w XXX LO im. ks. Jana Twardowskiego w Lublinie

Tytuł projektu: ”Colors under the microscope ! Chemistry, Art, Culture/ Kolory pod mikroskopem! W chemii, sztuce i kulturze”.

Projekt jest zgodny ze Strategią Rozwoju Lublina na lata 2022-2030, która zakłada podnoszenie jakości edukacji, w szczególności rozwijanie kluczowych kompetencji potrzebnych w życiu społecznym, obywatelskim i na rynku pracy.

Opis: w projekcie bierze udział 20 uczniów z XXX LO którzy będą współpracować z uczniami z Liceum Maurice Genevoix z Ingré (Orléans) we Francji i realizować zadania, tj. prace badawcze, quizy, prezentacje z zakresu barwników stosowanych w przemyśle, kosmetologii, sztuce i kulturze. Współpraca będzie obejmować wymianę uczniowską. W czasie mobilności uczniowie będą wymieniać się zebranymi informacjami, prezentować wspólnie opracowane zagadnienia projektowe, spędzać czas na integracji i wycieczkach.

Termin realizacji projektu: 20.X.2023 r. – 19.X.2024 r.

Kwota dofinansowania: 89.033,01 PLN

Cele szczegółowe:

– podniesienie kompetencji  uczniów w języku angielskim i francuskim;

– rozwijanie motywacji uczniów do nauki języków obcych;

– rozwijanie wśród młodzieży kreatywności;

– wdrażanie młodzieży do aktywnego działania;

– kształtowanie wśród uczniów otwartej i tolerancyjnej postawy;

– rozwijanie umiejętności w zakresie technologii cyfrowej;

– rozwijanie świadomości ekologicznej.

Aby wziąć udział w rekrutacji, należy wypełnić dokumentację znajdującą się  w regulaminie i złożyć wraz z załącznikami w sekretariacie szkoły.