“Twardowski” trzeci w Województwie.

Reprezentantki XXX Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Twardowskiego w Lublinie
w minioną środę brały udział w Wojewódzkiej Licealiadzie w piłce ręcznej dziewcząt, która odbyła się w Kraśniku. Awans do najlepszych drużyn w Województwie dało naszym uczennicom zwycięstwo w lubelskiej licealiadzie w piłce ręcznej. Jako najlepsza drużyna z Koziego Grodu rywalizowaliśmy
z najlepszymi szkołami w województwie z: Zamościa, Łukowa, Lubartowa, Chełma i Kraśnika. Drużyna 30-ki w składzie: Bieniek Weronika (4g), Bober Karolina (3d), Klajda Julia (1c), kapitan zespołu Mączyńska Weronika (4g), Moskwa Maria (3d), Piekarczyk Weronika (4g), Przywecka Martyna (1b), Psujek Agata (3d), Smyk Zuzanna (1d), Szerega Amelia (1d), spisała się wspaniale
i zdobyła III miejsce! W walce o brązowy medal nasze uczennice pewnie pokonały najlepsze Liceum z Zamościa wynikiem 18:10.

I miejsce w turnieju zajęło I Liceum im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie, które w finale pokonało Zespół Szkół nr 3 w Kraśniku.

Ogromne gratulacje dla wszystkich uczestników, dla całej drużyny i trenerów: pani Doroty Małek, Emmy Prażmo i Stanisława Więciorka. Oddzielne gratulacje kierujemy również do zawodniczek, które z powodu kontuzji i chorób, nie mogły uczestniczyć w rywalizacji wojewódzkiej: Boczkowskiej Weroniki (2e), Bartnik Mai (4g) i Staszewskiej Pauliny (3d). Wracajcie dziewczyny do zdrowia.

Jeszcze raz wielkie gratulacje dla całej drużyny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *