Wizyta studyjna w Finlandii

wpis w: wyjazdy 0

W dniach 1-4 listopada reprezentacja nauczycieli oraz Dyrekcja szkoły odbyli wizytę studyjną w Finlandii w miejscowości Ylivieska. Dzięki obserwacji pracy szkół, które pracują najbardziej efektywnym systemem edukacji w Europie, zaobserwowano aspekty, które będą inspiracją do ulepszenia funkcjonowania naszej placówki. Fińska edukacja, to empatia, zaufanie, samodzielność ucznia oraz współpraca na licznych poziomach. To doświadczenie utwierdza nas w priorytetach 30 LO, które stawiają ucznia i jego potrzeby na pierwszym miejscu oraz przeświadczeniu, że obok realizacji podstawy programowej, równie ważne jest rozwijanie w naszych Uczniach kompetencji społecznych, emocjonalnych oraz osobowych. Liczymy na dalszą współpracę ze szkołami z Finlandii, nie tylko w ramach job shadowing, ale również w projektach wymian uczniowskich.