Wizyty studyjne Samorządu Uczniowskiego

W ramach projektu „Samorząd uczniowski w działaniu”, przedstawiciele Samorządu uczniowskiego 14.11 odbyli szkolenie i dwie wizyty studyjne.

Na początku odwiedziliśmy Ratusz, gdzie dowiedzieliśmy się o specyfice tworzenia projektów oraz poznaliśmy formy efektywnego dialogu. Mieliśmy też okazję wysłuchać zastępcę Prezydenta Lublina pana Mariusza Banacha, który omówił nam pokrótce specyfikę budżetu Miasta. Mieliśmy też okazję wysłuchać hejnał miejski, będąc na balkonie obok miejskiego hejnalisty. Następnie mieliśmy okazję zobaczyć gabinet Prezydenta Miasta Lublina pana Krzysztofa Żuka, czyli miejsce gdzie podejmuje się najważniejsze decyzje w naszym mieście.

Kolejnym punktem dnia była wizyta studyjna w Przestrzeni Młodych HEJ! na ul. Peowiaków 11. To miejsce to bezpłatna, otwarta i bezpieczna przestrzeń młodzieżowa, gdzie można zrealizować swoje pomysły i spędzić ciekawie czas. Można popracować w cichym pokoju, zjeść coś, wziąć udział w warsztatach, bądź je zorganizować. Odwiedzenie tego miejsca dało nam wiele pomysłów na nasze dalsze działania.

Ostatnim miejscem które odwiedziliśmy był Baobab na Krakowskim Przedmieściu 39B. Ciężko jednym zdanie opisać co to za miejsce – tak dużo tam się dzieje. W dużym uproszczeniu można powiedzieć że jest to miejsce integracji, spotkania migrantów i migrantek, studentów i osób pracujących, rodzin i najmłodszych z nami – Polkami i Polakami. Baobab pracuje na bardzo wielu płaszczyznach. Mieliśmy okazję poznać to miejsce podczas wycieczki po budynku. Baobab jest olbrzymi i ma mnóstwo pomieszczeń, a w każdym dzieje się coś innego. Zapewne już niedługo odbędą się pierwsze współprace z tą instytucją.

Po tak intensywnie spędzonym dniu wróciliśmy do szkoły pełni pomysłów i energii do ich wykonania.