Wyniki XVII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Francji

• XXIX LO im. cc mjra H. Dekutowskiego ps. „Zapora” w Lublinie,

Partnerzy:

• Lubelskie Stowarzyszenie Alliance Française,
  • Wydział Filologiczny, Instytut Językoznawstwa i Literaturoznawstwa, Romanistyka

Fundatorzy nagród:

• Stowarzyszenie Nauczycieli języka francuskiego Prof-Europe Lublin
  • XXX LO im. Księdza Jana Twardowskiego
  • Lubelskie Stowarzyszenie Alliance Française
  • Wydawnictwo Hachette

W tegorocznej edycji konkursu, który odbył się dnia 5 grudnia 2023 r.  wzięło udział 18 uczestników ze szkół podstawowych i 48 ze szkół ponadpodstawowych. Wśród uczestników znaleźli się uczniowie nie tylko z lubelskich szkół ale również z Poniatowej, Świdnika, Chełma, Krasnegostawu a nawet z Tarnobrzegu.

Jury w składzie : Barbara Bednarz-Katedra Romanistyki UMCS Lublin, Magdalena Supryn-Klepcarz i Agnieszka Drzewiecka- XXX LO w Lublinie, Magdalena Trochimiuk i Justyna Pasternak – XXIX LO w Lublinie przyznało zastępujące miejsca:

• kategoria szkoły podstawowe:

I Miejsce: Alicja Czekirda, Antoni Chomicki, Anna Jóźwik, SP im.Stefana Żeromskiego w Poniatowej,

II Miejsce: Kinga Błachowska, Alicja Szczepanowska, Pola Gąszczyk, SP 29 im A. Mickiewicza w Lublinie

III Miejsce: Wiktoria Wyroślak, Anna Mitura, Aleksandra Wójtowicz, SP im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej.

• kategoria szkoły ponadpodstawowe:

I Miejsce: Zuzanna Giza, Antonina Przybycień, Julia Saran, Zespół Szkół w Poniatowej,

II Miejsce: Maksymilian Sawicki, Barbara Sędzielewska, Luiza Brylska, II LO im. Hetmana J. Zamoyskiego w Lublinie,

III Miejsce: Anastasia Ivanowa, Nicolas Kosior, Zuzanna Zygmunt, Zespół szkół im. Bartosza Głowackeigo w Tarnobrzegu.

Nasze liceum reprezentowały dwie drużyny w składzie: Amelia Szafran, Aleksandra Morozowa 1f, Emilia Szkołut 3f oraz  Julia Witten, Gabriela Osior, Julia Danilewiecz z kl. 3f, które uplasowały się na siódmym miejscu.

Wszystkim laureatom i uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy za rok.

Nauczyciele języka francuskiego