KOLEJNA EDYCJA WAKACYJNEGO OBOZU W GRECJI

Zapraszamy wszystkich Uczniów do zapoznania się z ofertą wyjazdu rekreacyjno- edukacyjnego do Grecji.

Poniżej wszelkie szczegóły: termin, plan wyjazdu oraz koszty.

GRECJA 2023 wyjazd rekreacyjno-edukacyjny

Organizator:   STOWARZYSZENIE „AKTYWNI Z PASJĄ” i XXX  LO w Lublinie

koordynator programu / pilot- Adam Żywot – tel: + 48 602 801 401

koordynator szkolny/ opiekun – Magdalena Zagajska-Abramiuk – tel: 508572667

Termin- 19-29.06.2023;

11 dni, 10 noclegów;

Wyżywienie : 3 posiłki dziennie  – śniadanie i lunch przy hotelu; kolacje w tawernie przy morzu

Adres hotelu –Asklipios;Tolo 210 56; Grecja

Ubezpieczenia: Generalli,KL, NNW, Asisstance.

PROGRAM PODRÓŻE Z PASJĄ

GRECJA STAROŻYTNA I BIZANTYJSKA

• 1 dzień. Wylot do Aten z wybranego lotniska w Polsce; Transfer z lotniska do hotelu w Tolo. W drodze postój przy kanale korynckim, XIX – wieczne wielkie osiągnięcie sztuki inżynieryjnej; Kolacja, zakwaterowanie w hotelu , nocleg.
  • 2-10 dzień. Pobyt w Tolo – realizacja programu :
  1. Wycieczka całodzienna – Epidauros (Sanktuarium boga medycyny

Asklepiosa ze słynnym teatrem}, ruiny starożytnego szpitala –  sanatorium , muzeum archeologiczne.

1. Rejs na  wyspę Poros (monastyr z cudownym ikonostasem, promenada z wenecką zabudową, degustacja owoców morza ( we własnym  zakresie) , czas wolny
  2. Wycieczka do Nafplio – uznawane za najpiękniejsze miasto w Grecji, jej pierwsza stolica. Twierdza Pallamidi, wenecki rynek, malownicza zatoka z  promenadą, pięknie ukwiecone- wąskie uliczki starego miasta, pobyt na plaży.
  3. Wycieczka spacer – starożytne Assini{ mur Cyklopowy z XVI w p.n.e.,starożytne miasto na wzgórzu, malownicze widoki na zatokę i miasteczko Tolo.
  4. Wycieczka spacer – do monastyru Agia Triada –Kościółek z przepiękna grecką architekturą z niebieskimi kopułami; zachód słońca nad zatoką.
  5. Ateny– Kompleks świątyń na Akropolu; odprawa warty pod parlamentem, starożytny Stadion Olimpijski; objazd autokarem po mieście)
  6. wycieczka do Myken , kolebki cywilizacji zachodniej; Muzeum archeologiczne ze skarbem Schliemanna, brama lwic ,grobowce szybowe i kopułowe, grobowiec Agamemnona.
  7. Plażowanie , kąpiele w morzu, spacery, wieczór grecki.

* ( rejs motorówkami/ Nafplio nocą, całodzienna wycieczka –program fakultatywny dodatkowo płatny, do wyboru – od 5 do 15 euro/punkt programu)

KOSZTY

-Lot + transfer lotniskowy( Lublin-lotnisko; lotnisko-Lublin; )- bagaż podręczny + rejestrowany w obie strony- 1500 zł

-Grecja- pobyt+ wyżywienie + transfery wycieczkowe oraz lotniskowe- 400 euro (płatność na miejscu w biurze podróży- uniknięcie ryzyka wahania ceny euro)

-Program- 80 euro – płatność ( program-bilety wstępu, wycieczki programowe, opłaty lokalne i klimatyczne,  usługi przewodnika;)

Termin zgłoszeń : 10 marca(zapraszamy szczególnie uczniów klas 1 i 2, w związku z korelacją ich programu szkolnego z zakresu języka polskiego i historii z miejscem pobytu)

Wpłata zaliczki:  Do 15 marca – 1500 zł; pozostała kwota w euro będzie wpłacana w Tolo, w greckim biurze podróży.

Płatność – należy dokonać opłaty na konto Stowarzyszenia „Aktywni z pasją”. W tytule przelewu należy podać:

Grecja XXX LO w Lublinie, Imię i nazwisko ucznia, klasa.

Nr konta: 4016 0014 6218 8834 5250 000001