Sukces w XX Regionalnym Konkursie Informatycznym „Dzień Bezpiecznego Komputera”

W piątek 16.02 w Zespole Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie odbył się II etap XX Regionalnego Konkursu Informatycznego „Dzień Bezpiecznego Komputera”. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów: Mateusz Witek i Aleksander Woźniak – obaj z klasy 1B oraz Kamil Sawa z klasy 3B. Najlepszy wynik – czyli pierwsze miejsce zajął właśnie Aleksander Woźniak. Poza dyplomem dostał także nagrody o wartości ok 1000 zł.

Konkurs jest pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego, Lubelskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Lublin, Polskiego Towarzystwa Informatycznego, Fundacji VCC.

Konkurs ten jest inicjatywą lokalną organizowaną w ramach Światowego Dnia Bezpiecznego Internetu. Jego celem jest promowanie bezpiecznego korzystania z sieci, środków multimedialnych, wskazywanie zagrożeń, przedstawianie prawnych aspektów działań użytkowników Internetu, inspirowanie poprzez prezentację ciekawych zastosowań TIK.

Gratulujemy wiedzy i życzymy dalszych sukcesów.