Tradycyjne potrawy i różnorodność zwyczajów świątecznych w poszczególnych regionach Francji

W pierwszych dniach grudnia gościliśmy w naszej szkole Panią dr Paulinę Mazurkiewicz z Instytutu Językoznawstwa Wydziału Nauk Humanistycznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Pani Mazurkiewicz przeprowadziła serię ciekawych wykładów na temat tradycji Świąt Bożego Narodzenia we Francji. Uczniowie klas 1f, 2f oraz 3f, realizujący rozszerzony program nauczania języka francuskiego mieli okazję poznać tradycyjne potrawy, różnorodność zwyczajów świątecznych w poszczególnych regionach Francji, zobaczyć jak wyglądają jarmarki bożonarodzeniowe oraz nauczyć się wielu zwrotów i wyrażeń.

Cieszymy się, iż nawet pierwszoklasiści mogli wysłuchać całość wykładu po francusku oraz doskonale rozumieli jego treść. Zrobiło się naprawdę świątecznie i wszyscy poczuli magię zbliżających się świąt. Joyeux Noël.

Nauczyciele języka francuskiego